Kategorijos / Gamintojai

Prenumeruoti

Galima atšaukti naujienas bet kuriuo metu.

Naujienos ir straipsniai

2013-03-05 Kaip atsikratyti celiulito?

        Celiulitas – odos problema, kuri kelia siaubą visoms moterims, ypač šiltuoju metų sezonu. Celiulitas yra grožio problema, nesukelianti skausmo ir nekenkianti sveikatai, tačiau jo atsiradimas byloja apie galimas sveikatos problemas bei nesveiką gyvenimo būdą. Visos dailiosios lyties atsovės svajoja apie dailias kojas, kurių nesigėdytų pademonstruoti. Tad kaip įveikti celiulitą arba bent akivaizdžiai jį sumažinti?


Celiulitas  moterų problema

Celiulito paveikta oda vadinama „apelsino žievele“, nes nuo įdubimų ir sustorėjimų odos paviršius pasidaro panašus į apelsiną. Celiulitas kamuoja tik moteris, kadangi jų odos jungiamasis junginys yra puresnis ir lankstesnis nei vyrų, kad nėštumo metu galėtų pakankamai išsitempti. Elastingas jungiamojo audinio pluoštas moterų kūne išsidėstęs lygiagrečiai, todėl pro jį gali prasiskverbti riebalų ląstelės. Vyrų odos audinyje, panašiame į tinklą, taip atsitikti negali. Moteriškos riebalų ląstelės yra kūgio formos ir dėl to sverbiasi į paviršių. Vyriškos yra plokštesnės ir plečiasi į plotį.
 

Kada jis atsiranda?

Celiulitas atsiranda tada, kai riebalų atsargos per gausiai maitinamos. Pavienės ląstelės sulimpa į didelius gumulus ir spaudžia viršutinį odos sluoksnį. Mažieji kraujo kapiliarai užspaudžiami, pablogėja odos kraujotaka ir sutrinka ląstelių aprūpinimas svarbiomis maisto medžiagomis. Ertmėse tarp ląstelių kaupiasi audinių skystis. Pamažu jungiamojo audinio pluoštas pasiduoda spaudimui ir ištįsta. Odos paviršiuje pasirodo duobelės ir iškilimai – tipiškas celiulito požymis.

Kam gresia celiulitas?

Tam įtakos gali turėti hormonai, genetika, dietos, sėdimas darbas ir, žinoma, bendras svoris. Kuo sveikesnis  gyvenimo būdas – tuo geresnė ir gražesnė oda, tad atitinkamai ir celiulitui čia ne vieta. Apie polinkį į celiulitą šį tą galima spręsti iš figūros. Nuo jo retai kenčia aukštos, lieknos moterys. Celiulitą dažniausiai turi moteriškų formų moterys. Už tai atsakingas hormonas ostrogenas, kuris ne tik valdo riebalų ląstelių pasiskirstymą, bet ir suteikia jungiamąjam audiniui purumą ir minkštumą, ir jo ląstelės, gausiai maitinantis ir mažai judant, gali be vargo plėstis. Kadangi nėštumo metu gaminasi ypač daug ostrogeno, dažniausiai tada ir pasirodo pirmieji celiulitiniai pakitimai. Vis dėlto lieknumas neapsaugo nuo „apelsino žievelės“, nes celiulitą gali sukelti ir neatsakingai vartojamos kontraceptinės piliulės. Celiulitą skatina ir tai, kas sulaiko organizme skystį bei medžiagų apykaitos atliekas. Tai yra virškinimo ir kraujo apykaitos sutrikimai. Vangi kraujotaka trukdo ir limfos apykaitai, o drauge ir kūnui apsivalyti.

Kaip suprasti, jog celiulitas atsirado?

Celiulitas nustotomas sugnybiant odą: nykščiu ir rodomuoju pirštu suspaudžiamas odos plotelis ir žiūrima, ar nėra duobučių. Celiulitas dažniausiai prasideda ant šlaunų, bet pasitaiko ir ant užpakalio, pilvo, juosmens, užpakalinės žasto pusės – taigi visur, kur tik kaupiasi riebalai.

 

Kaip kovoti su celiulitu?

Pratimai. Būtina atlikti pratimus, kurie greitina ir gerina kraujotaką bei didina raumenų tonusą. Veiksmingas pratimas šlaunų raumenims stiprinti: nugarą tvirtai prispauskite prie sienos, kelius sulenkite ir kuo ilgiau išbūkite tokioje padėtyje.

 

 

Tinkama mityba. Kalbant apie mitybą, maitintis reikėtų 4-5 kartus per dieną, nedidelėmis porcijomis. Mitybos racione turėtų būti kuo daugiau vaisių ir daržovių bei kruopų. Reikėtų vengti riebaus, kaloringo maisto bei valgyti kuo mažiau termiškai apdorotus produktus. Taip pat reikėtų  sumažinti kofeino vartojimą, nes jis skatina celiulito atsiradimą. Vartokite kuo mažiau druskos, bei įvairių prieskonių mišinių, nes druska skatina skysčių kaupimąsi organizme.

 

 

Nikotino atsisakymas. Nikotinas – viena iš celiulito atsiradimo priežasčių. Tad, siekiant atsikratyti celiulito geriausia mesti rūkyti ar bent jau sumažinti surūkomų cigarečių kiekį.

 

 

Anticeliulitinės kosmetikos priemonės. Tai – kremai, kaukės, šveitikliai, losjonai, kurių pagalba galite sumažinti arba paslėpti celiulitą. Šios priemonės skatina kraujotaką, padeda pašalinti iš organizmo toksinus bei padidinti odos tonusą.

 

 

Masažas. Kasdienis masažas natūraliu šepečiu yra sena ir išbandyta priemonė, skatinanti audinių kraujotaką ir medžiagų apykaitą bei padedanti išvengti celiulito. Taip pat papildomas efektas – nuostabiai švelni oda.

 

 

Kontrastinis dušas.  Celiulito pažeistas vietas, pirmiausia būtina apipilti karšto vandens srove, o po to šalto vandens srove. Procedūrą reikėtų kartoti 6 kartus. 

Dumbliai  kovoje su celiulitu


Apie dumblių savybes ir gydymo galias buvo žinoma dar Kinijos imperijos laikais. Šiandien juos naudojame ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje. Dumbliai, prisodrinti įvairių organizmui reikalingų mikroelementų, veikia efektyviai, leidžia pasiekti puikių rezultatų valant organizmą, gerina odos būklę ir bendrą savijautą. Vitaminai C ir E užkerta kelią senėjimui. Taip pat jie turi antioksidantinių savybių, kurie silpnina laisvųjų radikalų veikimą. Dabartinė medicina žino apie 25 000 jūros dumblių atmainų. Paprastindami skirstymo sistemą ir grupuodami pagal pigmentą, mokslininkai įvardija keturias atmainas: žali, rusvi, melsvai žali ir žaliai raudoni.Taigi dumbliai –  tai efektyvi priemonė nuo celiulito ir antsvorio.