Kategorijos / Gamintojai

Prenumeruoti

Galima atšaukti naujienas bet kuriuo metu.

Naujienos ir straipsniai

2013-05-20 Depiliacijos priemonės

           Nepageidaujamus kūno plaukus galima pašalinti įvairiais būdais: nuo paprasto skutimo skustuvu iki brangiai kainuojančio, bet labai efektyvaus depiliavimo lazeriu.  Kiekviena moteris gali rinktis, kuris būdas jai priimtiniausias, todėl norime atskleisti kiekvienos priemonės privalumus ir trūkumus.

 

 

 

MECHANINIS SKUSTUVAS. Tai pats populiariausias, o kartu ir greičiausias bei pigiausias depiliacijos būdas. Pradžioje depiliuojama vieta patepama skutimosi putomis, o po to plaukai pašalinami skustuvu. Tačiau tokiu būdu nuskusti plaukeliai labai greitai, po dienos ar dvejų, atauga, todėl ši depiliacija taps kasdiene rutina. Geriausia šiuo būdu plaukelius šalinti iš kart po dušo ar vonios, o po depiliacijos depiliuotas vietas patepti raminamuoju, maitinamuoju kremu. Jei plaukeliai dažnai įauga į odą, kuo dažniau kūną šveiskite šveitikliu ar kempine. 

 

 PINCETAS.  Šis plaukelių šalinimo būdas nėra itin praktiškas, nes užima daug laiko, todėl patariama jį naudoti tik šalinant ant antakių ir smakro išsaugusius plaukelius. Tačiau šis būdas labai ekonomiškas, nes depiliacijai atlikti reikalingas tik pincetas. Atliekant plaukų depiliaciją pincetu, iš pradžių veidą švariai nuprauskite, depiliuojamas vietas galite perbraukti spiritiniu tirpalu suvilgytu vatos tamponėliu, taip būtina dezinfekuoti pincetą. Plaukelius peškite staigiais judesiais jų augimo kryptimi, prieš tai priešingos rankos pirštais kiek patempusi odą. Verta paminėti, kad jis gana skausmingas, pešant plauką, jis neretai nutrūksta po oda, todėl didelė įaugusių plaukų tikimybė. Taip pat tai dirgina odą ir sudėtinga atlikti savarankiškai.

 

 

 

DEPILIACIJA VAŠKU ARBA CUKRUMI.  Vaškas arba cukraus masė  užtepama ant odos ir į ją įspaudžiama popieriaus ar medžiagos juostelė, o  masei sustingus, staigiu judesiu plaukai nuplėšiami kartu su juostele. Depiliacija vašku tinkamiausias kojų, rankų ir bikinio zonai depiliuoti. Plaukai pašalinami kartu su šaknimis, todėl pasiektas rezultatas išlieka 4-6 savaites. Nesudėtingas ir intuityvus metodas, todėl gali būti atliekamas namuose, tačiau ši procedūra gana skausminga, dažnai lieka neišrautų plaukelių. Priklausomai nuo kūno vietos, kurioje atliekama depiliacija vašku, šis būdas gali būti labai skausmingas. Kad būtų įmanoma depiliuoti vašku, reikia palaukti, kol plaukeliai užaugs, o tai sukelia didelių nepatogumų. Jeigu oda jautri ar smarkiai įdegusi saulėje, geriau depiliacijos vašku nenaudoti.

 

 


 

JUOSTELĖS. Tai  neskausmingas metodas, o depiliuoti galima visas kūno vietas. Rezultatas išlieka iki kelių savaičių, tačiau didžiausias jų trūkumas — tikimybė išrauti ne visus plaukelius, ypač jei jie yra stori ir kieti. Paprasčiausia ir veiksmingiausia šiuo būdu šalinti panosėje augančius plaukelius. Šią procedūrą būtinai atlikite pagal nurodytas taisykles: sušildykite vašku padengtą juostelę tarp delnų, užklijuokite ant odos ir, palaikius kelias sekundes, staigiu judesiu nuplėškite prieš plaukų augimo kryptį.

 

ELEKTRINIS EPILIATORIUS. Šis aparatas tinkamas depiliuoti normaliai, tvirtai ir elastingai odai. Juo plaukeliai išraunami kartu su svogūnėliais, neatželia apie keturias savaites. Tačiau tai gana skausminga ir kantrybės reikalaujanti procedūra. Elektrinį epiliatorių geriau rinktis su šaldomąja, skausmą malšinančia sistema, odą nuo sužalojimų saugančiu rovimo diskeliu. Juo plaukelius geriausiai depiliuoti po vonios braukiant prietaisu prieš plaukelių augimo kryptį. Po procedūros odą reikėtų patepti specialiu preparatu. Elektrinio epiliatoriaus atsisakykite, jei išsiplėtusios venos, ryškūs kapiliarai, oda nusėta karpomis ar apgamais.

 

 

DEPILIACINIS KREMAS, PUTOS, LOSJONAS. Šis būda syra visiškai neskausmingas, o priemones galima įsigyti visuose prekybos centruose už ne itin didelę kainą.  Tinkamiausia depiliuoti kojas, rankas, bikinio sritį, pažastis. Depiliacinis kremas plaukelius pasiekia giliau, tad yra veiksmingesnis nei skutimas. Tačiau depiliacija kremu savo veiksmingumu gerokai nusileidžia plaukelių šalinimo vašku procedūrai. Taipogi cheminės priemonės gali paveikti tik plonus plaukelius, todėl jų veiksmingumas yra ribotas. Be to, jose esantys cheminiai preparatai gali sukelti ir alerginę reakciją. Priemones būtinai naudokite kaip nurodyta ant pakuotės.

 

 

 ELEKTROLIZĖ. Tai skusminga splaukelių šalinimo būdas, kuomet plaukų folikulai suardomi elektros srove, bet po elektrolizės neretai odą apima uždegimas, gali atsirasti žaizdelių, sutrikti odos pigmentacija. Galimas ir bakterinės bei virusinės infekcijos pavojus. Depiliacija elektrolizės būdu yra permanentinė, vienos procedūros metu gali būti apdorojamas tik labai ribotas plotas, todėl gydymas trunka ilgai. Rezultatai priklauso nuo procedūrą atliekančio specialisto kvalifikacijos.

 

 

LAZERIU. Iš lazerio sklindantys šviesos bangų spinduliai, nutaikyti į plaukų augimo vietą, sunaikina plaukų folikulus nepažeisdami aplinkinių audinių. Procedūra beveik neskausminga, per ją pašalinami net ir šviesūs bei žili plaukeliai. Lazeriu tinka epiliuoti bet kurią kūno vietą, po tokių procedūrų kurso plaukeliai nebeatželia. Procedūros kartojamos kelis mėnesius iš eilės. Pasiekiamas ilgalaikis depiliacijos efektas – pašalinti plaukai neatauga metus ar dar ilgiau, sumažėja bendras plaukuotumas. Procedūros brangios, jas turi atlikti kvalifikuotas dermatologas, kad nekiltų problemų, po epiliacijos lazeriu odą būtina prižiūrėti tiksliai pagal specialisto rekomendacijas.

 

 

FOTOEPILIACIJA. Tai plaukelių šalinimas intensyvia pulsine šviesa. Technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau fotoepiliacijos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai. Per procedūrą plaukeliuose esantis pigmentas sugeria specialaus aparato skleidžiamą energiją, dėl to išsiskiria labai didelė šiluminė energija, kuri sunaikina plaukų svogūnėlius. Galima depiliuoti ir didelius odos plotus, pvz., šlaunis, krūtinę, tačiau paprastai plaukeliai visiškai pašalinami tik po keleto procedūrų. Kaip ir depiliacija lazeriu, ši technologija nėra efektyvi šalinant baltus ir žilus plaukus.

 

 

 PATARIMAI:

*Nesvarbu, kokį depiliacijos būdą pasirinksite, nepamirškite kelių visiems jiems galiojančių taisyklių.

*Prieš depiliaciją pasirūpinkite, kad oda būtų visiškai švari, be pienelio ar kremo likučių.

*Po depiliacijos pasitepkite odą specialiu kremu, aliejumi ar losjonu.

*Po depiliacijos tą pačią dieną nesimaudykite ežere, upėje, jūroje ar baseine.

*Tą pačią dieną neikite į paplūdimį ar soliariumą, kadangi po depiliacijos oda daug jautresnė ultravioletiniams spinduliams todėl galite nudegti.