Kategorijos / Gamintojai

Prenumeruoti

Galima atšaukti naujienas bet kuriuo metu.

Naujienos ir straipsniai

2012-09-24 Kova su prakaitu ir jo sukeliamomis problemomis

 

 

 

Prakataivimas

Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija, skirta reguliuoti savo vidaus temperatūrą. Kai prakaitas išsiskiria ant odos, jis pašalina šilumos perteklių ir suteikia organizmui aušinimo poveikį. Prakaitavimas taip pat pašalina iš organizmo nedidelį kiekį atliekų. Prakaitą sudaro nuo 55 iki 60 proc. skysčių, dažniausiai vandens. Prakaito sudėtyje taip pat yra natrio chlorido (druskos) ir šiek tiek kitų medžiagų - kalio, kalcio, pieno rūgšties ir fosforo. Kai šių medžiagų yra skystyje jie vadinami elektrolitais ir padeda reguliuoti skysčių balansą organizme.

Problemos, susijusios su prakaitavimu
Prakaitavimas yra svarbi organizmo funkcija ir pas kiekvieną žmogų jis skirtingas. Prakaitavimo gausumas yra tiesiogiai veikiamas prakaito liaukų kiekio. Nors moterys turi daugiau prakaito liaukų, tačiau pas vyrus jos yra gerokai aktyvesnės. Tam tikri veiksniai (pvz., paveldimumas, maisto produktai, vaistai, medicininės sąlygos) taip pat gali paveikti kiek asmuo prakaituoja. Kartais šie veiksniai gali sukelti pernelyg didelį prakaitavimą (hiperhidrozę) arba atvirkščiai – prakaito nebuvimą (anhidrozę). Nors hiperhidrozė kelia nepatogumų, dėl to nevertėtų pernelyg susirūpinti. Pernelyg gausus prakaitavimas yra gana paplitęs reiškinys. Jį gali sukelti ir karšti, alkoholiniai gėrimai bei aštrus maistas. Kai kurie maisto produktai gali netgi paveikti prakaito kvapą.

Daugelis esame pastebėję, stresas ir prakaitas yra geri bičiuliai. Smarkiai išsigandusį žmogų „išpila“ prakaitas, nes taip veikia simpatinė nervų sistema. Ką daryti žmonėms, ypač vyrams kuriems pasisveikinant reikia ištiesti prakaituotą ranką? Glitus ir prakaituotas delnas bus palaikytas nervingumo požymiu. Todėl specialistai pataria, jeigu dažnai tenka dalyvauti svarbiuose susitikimuose, kur rankos paspaudimas būtinas, geriausia iš anksto įveikti būsimą stresą: viską detaliai apgalvoti, pasiruošti galimoms situacijoms, parepetuoti susitikimą ir atsipalaiduoti. Specialistų nuomone, prakaitavimas nėra pavojingas, bet kartais gali sudirginti odą ar sudaryti sąlygas grybelinei infekcijai plisti. Kai kurie gausiai prakaituojantys žmonės dėl šios problemos pradeda perdėtai gėdytis ir vengti socialinių kontaktų. Specifinių vaistų nuo prakaitavimo dar nėra.

Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad prakaitavimo galima atsikratyti nustojus gerti skysčių. Žmogus neprakaituoja tik labai ilgai negėręs, bet tada gali mirti dėl dehidratacijos. Nesvarbu, prakaituojate ar ne, nepamirškite (kaip pataria medikai) kasdien išgerti ~ 8 stiklines vandens. Medikai dažnai prakaituojantiems žmonės pataria dažnai praustis, keisti drabužius; dėvėti laisvai krentančius drabužius iš natūralių medžiagų; išsiskusti pažastų plaukus; kuo mažiau nerimauti dėl prakaitavimo, nes nerimas jį tik skatina; naudoti antiprespirantus ir dezodorantus.
Jei asmuo staiga pradeda prakaitaituoti daugiau nei paprastai, arba jei prakaitavimą lydi karščiavimas, svorio mažėjimas, krūtinės skausmas, dusulys ar greitas širdies plakimas, pacientas turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tokiais atvejais hiperhidrozė gali būti ligos ženklas. Ji taip pat gali atsirasti vykstant normaliems žmogaus gyvenimo ciklams – pvz., menopauzei.

Kaip įveikti prakaitavimą?
Pirmiausia, pačiu seniausiu ir paprasčiausiu būdu – vandeniu ir muilu. Tačiau jis veikia neilgai. Tada į pagalbą pasitelkiamas dezodorantas ar antiperspirantas.

Šiandien pasiūla yra didelė: losjonai, kremai, pabarstai, aerozoliai, rutuliniai skysti, pieštukiniai kieti antiperspirantai ir pan.

Dauguma žmonių klaidingai mano, kad dezodorantai ir antiperspirantai yra tas pats. Įvairūs dezodorantai veikia kūną išoriškai ir paties prakaitavimo nemažina, o maskuoja, prislopina ar tik naikina prakaito kvapą. Jiems veikiant odos paviršiaus pH tampa rūgštinis, užkertamas kelias bakterijoms daugintis.

Antiperspirantai yra pirmiausia pasirenkama priemonė norint sumažinti prakaitavimą. Pagrindinė jų sudedamoji dalis yra metalo druskos. Veiksmingiausios yra tos priemonės, kurių sudėtyje yra aliuminio chlorido, aliuminio chlorohidrato, ar aliuminio dichlorohidrato. Pažastų prakaitavimui mažinti šios medžiagos antiperspirante turėtų būti 10-15 proc., o delnų ir padų prakaitavimui mažinti - 30 proc. Priemonių sudėtyje esančios medžiagos slopina ilgalaikį prakaitavimą, patikimai sumažina prakaito gamybą ir apsaugo nuo nemalonaus prakaito kvapo.

Pavyzdžiui, antiperspirantų, dezodorantų ir kt. higienos priemonių nuo prakaitavimo produktų linija Perspi yra mediciniškai ištirta ir patvirtinta dermatologų. Šios priemonės itin veiksmingas ir garantuoja apsaugą nuo prakaitavimo ir nemalonaus kvapo ilgam laikotarpiui! Perspi priemonių galite rasti PASPAUDĘ ČIA

Nei dezodorantas, nei antiperspirantas nepadės išvengti nemalonaus prakaito kvapo, jeigu nesilaikysite elementarios higienos taisyklių. Pirmiausia, ką turite padaryti – tai ieškoti prakaitavimo priežasties, tik tuomet išspręsite šią problemą bei pagerinsite gyvenimo kokybę!